CTP PROJEKT d.o.o.
A: Ulica Grge Tuškana 41/II, Zagreb
IBAN: HR5723600001102029633
OIB: 64106410121
© 2025. CTP Projekt d.o.o. | Sva prava pridržana
GHE Orlovac je organizacijski vodeća elektrana u grupi istoimene Glavne hidroelektrane (GHE) u kojoj su još i HE Peruća i HE Đale. Hidroelektrana Orlovac, puštena u rad 1973. godine., visokotlačna je derivacijska hidroelektrana snage 237 MW koja koristi vode sliva Livanjskog polja te ih propušta u sliv rijeke Cetine nizvodno od Peruće.
HE Peruća je akumulacijska pribranska hidroelektrana prvotne snage 41,6 MW smještena uz branu Peruća na rijeci Cetini, puštena je u rad 1960. godine.
HE Đale je protočna niskotlačna pribranska hidroelektrana s dnevnom akumulacijom ukupne proizvodne snage 40,8 MW. Smještena je 5,8 km nizvodno od Trilja u Sinjskom polju, u Splitsko-dalmatinskoj županiji.
RHE Velebit je reverzibilno derivacijsko proizvodno postrojenje snage 276 MW u generatorskom i 240 MW motornom režimu (276 / -240 MW). Smještena je u donjem toku rijeke Zrmanje, oko 10 km uzvodno od grada Obrovca, Zadarska županija.
Gradnja RHE Velebit započeta je 1978. godine. Puštena je u pogon 1984. i tada je bila jedna od najvećih reverzibilnih hidroelektrana u Europi. Njena je izgradnja predstavljala golemi tehničko-tehnološki izazov, kako za Hrvatsku elektroprivredu, tako i za domaću industriju – izvoditelje radova i isporučitelje opreme. Posebno je zahtjevna bila gradnja strojarnice, bunarskog tipa, duboko u stijeni. RHE Velebit je među najsloženijim hidroenergetskim objektima u Hrvatskoj.
Osim proizvodnje električne energije, značaj RHE Velebit je mogućnost crpnog režima rada, odnosno „spremanja“ (akumuliranja) viška električne energije proizvedene iz klasičnih elektrana na fosilna goriva, protočnih hidroelektrana, energije proizvedene iz vjetroelektrana i drugih obnovljivih izvora.
RHE Velebit zapravo služi kao velika “baterija” za pohranu električne energije koja se potom plasira u sustav kada je to najpotrebnije.
Namjena građevina i prostora je pružanje tehničke podrške i opskrbe zrakoplova gorivom. Smještaj lokacije je na području sela Pleso, grad Velika Gorica, u neposrednoj blizini Zračne luke Franjo Tuđman.
Lokacija je omeđena sa sjeverne strane Zračnom lukom Franjo Tuđman, sa južne i istočne strane se nalaze zelene površine te stambene kuće koje su udaljene cca 350 m od spremnika, dok se sa zapadne strane nalazi parkiralište na udaljenosti od cca 500 m.
CTP Projekt je izradio sljedeće projekte:
PROCJENA UGROŽENOSTI OD POŽARA I TEHNOLOŠKE EKSPLOZIJE
PLAN ZAŠTITE OD POŽARA
Postrojenje PSP Okoli nalazi se u okolici Velike Ludine u Sisačko-moslavačkoj županiji. Pušteno je u probni rad krajem 1987. godine, a u travnju 1988. započeo je prvi ciklus utiskivanja plina.
Nakon više od 20 godina poslovanja u sastavu Ine podzemno se skladište plina Okoli početkom prosinca 2008. godine organizira u društvo Podzemno skladište plina d.o.o.
CTP Projekt je izradio IZVJEŠĆE TEHNIČKOG TIMA ZA PROCJENU VRIJEDNOSTI.
BE-TO Osijek električne snage 3 MWe i toplinske snage 10 MWt, projekt je kombi-kogeneracijske elektrane na šumsku biomasu u spojnoj proizvodnji topline i električne energije.
Primarna svrha BE-TO Osijek je proizvodnja tehnološke pare za industrijske potrošače te toplinske energije za centralizirani toplinski sustav grada Osijeka. Kao visokoučinkovita kogeneracija na obnovljivi izvor elektrana ima status povlaštenog proizvođača električne energije u razdoblju od 14 godina.
Bioelektrana toplana smještena je pored postojeće TE-TO Osijek.
Vetropack Straža d.d., smještena u Humu na Sutli uz granicu sa Slovenijom, jedini je proizvođač ambalažnog stakla u Hrvatskoj i vodeći dobavljač za tržišta jugoistočne Europe.
Tvornica je osnovana 1860. godine kao mala glažuta za proizvodnju boca za punionicu mineralne vode u Rogaškoj Slatini, a danas je moderna industrijska lokacija s više od 600 zaposlenih i godišnjom proizvodnjom koja premašuje milijardu staklenih spremnika.
Od 1996. godine Vetropack Straža posluje u sastavu švicarske Vetropack grupe, koja je u modernizaciju i razvoj tvornice uložila više od 265 milijuna €. Tvornica trenutno raspolaže s tri staklarske peći i 12 proizvodnih linija, a dnevni kapacitet proizvodnje doseže gotovo 1.000 tona stakla.
Kao jedan od najvećih poslodavaca u regiji, Vetropack Straža značajno doprinosi gospodarskom i društvenom razvoju Huma na Sutli i okolice, podržavajući lokalne inicijative, obrazovne ustanove i kulturne projekte.
Tvornica etanola u Osijeku bila je predviđena za proizvodnju ekološki prihvatljivog goriva – etilnog alkohola (etanola), te kao nusproizvod stočnu hranu.
Tvornicu etanola čini skup objekata inženjerskih građevina i arhitekture koji čine tehnološku i funkcionalnu cjelinu.
CTP Projekt je izradio sljedeće projekte:
ELABORAT ZAŠTITE OD POŽARA
ELABORAT ZAŠTITE NA RADU
KLASIFIKACIJA UGROŽENIH PROSTORA
SUSTAV VATRODOJAVE
SUSTAV PLINODOJAVE